חופשת שייט עם ילדים

חופשת שייט עם ילדים smooth sailing with kids

חופשת שייט בטוחה ומוצלחת עם ילדים היא חוויה בלתי נשכחת לכל המשפחה. למרות שזה עשוי להשמע מפחיד,אפשר להערך לזה נכון ולהינות מחופשה משפחתית מגבשת, וחוויה אישית מעצימה לכל אחד מבני המשפחה.

מהניסיון האישי שלנו חשוב מאוד להקפיד על כללי הבטיחות, תיאום ציפיות והקשבה לצוות הצעיר, לכן אספנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לחופשת השייט שלכם עם הילדים להיזכר כחוויה מדהימה לכל החיים.

תכנון החופשה

  • בחרו יעד הפלגה מתאים- ישנם מספר אזורי הפלגה שמתאימים לחופשת שייט עם ילדים. באזורים אלו מזג האוויר נוח והים שקט, מרחקי ההפלגה קצרים, יש מגוון פעילויות מתאימות לילדים וההגעה אליהם היא בטיסה ישירה ונוחה יחסית.
  • בחרו את היאכטה הנכונה- להפלגה משפחתית חשוב לבחור סירה מרווחת, אך גם פשוטה להפעלה ונוחה לתמרון. עבור משפחות עם ילדים קטנים הזקוקים למרחב, קטמרן או מונוהול גדולה יחסית יכולה להיות אפשרות נהדרת.
  • תיאום ציפיות – אלו הן מילות מפתח לחופשה רגועה ומשפחתית. עוד לפני היציאה לים הכינו מראש את כל המשפחה (ואת הילדים בפרט) כי בהפלגה עלולים להיות רגעים מלחיצים או בעייתיים עבורכם ושבזמן הזה עליהם להקפיד על השקט, להמתין בסבלנות ולעזור לפי יכולתם. למדו אותם שבספינה אתם לא אמא ואבא, אלא קפטנים, ושיש להיענות לפקודות שלכם מבלי להתווכח ומה החשיבות בכך.
  • התייעצו עם הילדים על המסלול והחופשה- כדי להקל על ההתאקלמות לחיים בסירה, פתחו איתם מפה של אזור ההפלגה, התחשבו בבקשות שלהם לפעילויות כיף שונות והראו להם תמונות של היאכטה עליה אתם עומדים להפליג .

 

בזמן החופשה

  • בטיחות – בים הבטיחות מעל הכל! חשוב מאד לתדרך אותם שלא יוצאים מהקוקפיט ללא רשות וללא חגורת הצלה, ושלא יוצאים לבד לסיפון בלילה. ספרו להם על הסכנה של חבלים וכננות , על הליכה נכונה וירידה זהירה במדרגות והקפידו בעצמכם, אבל שבעתיים עם הילדים, על שימוש בקרם הגנה, חבישת כובע, שתיית מים מרובה, ונעילת סנדלים נגד קיפודי ים.
  • אחריות אישית – תנו לכל ילד תפקיד בתפעול הספינה בהתאם לגילו (לדוגמא: כתיבת יומן הפלגה וצילום תמונות וסרטונים, מילוי מים במיכלים, התנעת הדינגי, ריקון פחי האשפה כשמגיעים למעגנה, הטלת העוגן, הורדת והרמת פנדרים, וכדומה). ילדים בוגרים יכולים לעזור בניווט ותפעול הסירה, זה ישמור עליהם מעורבים ונרגשים מהטיול, ובעיקר יעזור להם לפתח מיומנויות חשובות ותחושת ערך עצמי.
  • מצאו את הקצב הנכון – לכל בן אדם יש קצב משלו ולילדים יש קצב אחר לגמרי משלנו, אז תדאגו להתאים את החופשה לקצב שלהם! אם למשל הם עייפים ב20:00, עדיף להשכיב אותם לישון, ולהמשיך להנות מערב רגוע בקוקפיט עם בקבוק יין במקום בטברנה רועשת.
  • תכננו ארוחות קלות שמתאימות לילדים- ילדים אוהבים חטיפים ובזמן הפלגה בים זה מתגבר באופן משמעותי. כאשר אתם עורכים את הקניות, דאגו לקנות הרבה חטיפים ומצרכים שמתאימים לארוחות קלות לילדים. אם החלטתם לצאת לארוחת ערב במסעדה, אל תשכחו לבדוק שיש בה גם מנות שמתאימות לילדים.
  • אם אתם מפליגים עם ילדים קטנים – ניתן לבקש מחברת ההשכרה שיתקינו לכם רשת בטיחות בתשלום נוסף, הקפידו על השגחה צמודה גם כאשר היאכטה קשורה לרציף ושילבשו חגורת הצלה כאשר מסתובבים על הסיפון או ברגעים מתוחים.
  • אטרקציות – ותרו על המירוץ אחרי יעדי הפלגה מרוחקים ואקזוטיים. במקום זה נצלו את היאכטה וסביבתה בתור אטרקציות. וודאו שיש לכם מספיק ספרים, משחקים וצעצועים שייקלו עליהם את ההתאקלמות ביאכטה וישמור עניין בזמן ההפלגה. למדו אותם קשרים חשובים ואיך להפעיל את היאכטה, צאו לחקור את החוף עם הדינגי, תנו להם שנורקל סנפירים ומסכה, בזמן עגינה שחקו איתם ״מלך הסאפ״ ובלילה חפשו כוכבים נופלים או העזרו באפליקציות שונות המראות את שמות הכוכבים בשמיים ובעיקר, בלו איתם זמן איכות נדיר ללא טלפונים והסחות הדעת של חיי היבשה.

לסיכום, שייט הינו חוויה משפחתית נהדרת ומעצימה אבל חשוב שכל אחד יידע מה מקומו ותפקידו ביאכטה.

אל תחששו לצאת לים וכך תחשפו את הילדים לעולם השונה והמרתק של הפלגה ביאכטה!

שתפו פוסט

אולי יעניין אותך גם

מערכת החשמל ביאכטה yacht-electricity-systems

מערכת החשמל ביאכטה

בחופשת שייט אחד האתגרים המשמעותיים ביותר איתם הסקיפר נדרש להתמודד הוא ניהול צריכת החשמל ביאכטה. צוותים רבים אינם מודעים מספיק

קרא עוד

המדריך המלא שלנו לחופשת שייט בחו"ל

כל מה שצריך לדעת על השכרת יאכטה בחו"ל