איך להימנע מ״לחץ ים״

איך להימנע מ״לחץ ים״ sea rush syndrom

רוב חברות ההשכרה מבטיחות את קבלת היאכטה עד שעה 17:00 בערב, אך סקיפרים רבים מתעקשים לצאת לים עוד ביום בו קיבלו את היאכטה.

אנחנו קוראים לזה ״לחץ ים״, וזה מתבטא בשאיפה לתקתק את בדיקת סירה ומנהלות הכי מהר שאפשר, כדי לצאת לים כבר באותו היום.

מהנסיון שלנו ישנה סיבה אחת בלבד ליציאה מוקדמת (כדי להקדים את שאר היאכטת המפליגות באיזור) ומולה סיבות רבות שעלולות לגרום לקשיים בהמשך החופשה.

אז למה לא כדאי למהר לצאת לים כבר ביום קבלת הסירה?

1. חשוב להשקיע את הזמן בבדיקת המערכות והציוד של הסירה

יאכטה להשכרה היא כלי תחבורה מורכב שמכיל המון מערכות שונות שצריכות לעבוד ללא תקלה שבוע אחרי שבוע. בדיקת יאכטה בלחץ זמן וללא הקפדה מספקת, עלולות להוביל לאכזבות בהמשך השבוע.

כדאי לקחת את הזמן כדי לבדוק את כל המערכות ולוודא את הפרטים הקטנים והחשובים, מכיוון שכל תקלה או מחסור בציוד שלא תגלו בזמן קבלת היאכטה עלול לגרום לאובדן זמן הפלגה, פינג פונג טלפוני עם נציגי חברת ההשכרה ותסכול רב.

2.חשוב להכיר היטב את כל מערכות הסירה ולוודא שהן עובדות

לכל יאכטה יש את השטיקים שלה ואתם עומדים לבלות עליה זמן לא קצר, כדאי שתרגישו בנוח עם הסירה שהרגע קיבלתם מחברת ההשכרה, להכיר ולבדוק את התקינות של המערכות השונות, והכי חשוב, תדרכו ותרגלו את הצוות איך לעשות דברים נכון…

3.חשוב לצאת לים עם סירה תקינה לחלוטין

תקלות שונות עלולות לעכב את מסירת היאכטה גם לאחר הזמן הנקוב בחוזה. במקרים כאלו חשוב להיות סבלניים ולזכור שחברות ההשכרה עושות כל שביכולתן לתקן את התקלות, והכי פשוט וקל לתקן אותן בבסיס הבית בו יש טכנאים וחלקי חילוף זמינים.

4.לא להפליג בחושך

יציאה בשעה מאוחרת מהמרינה עם סירה חדשה לאזור הפלגה חדש ולא מוכר אינה מומלצת. כדי שלא תסיימו בעגינה לילית מלחיצה במפרץ צפוף או לילה בים, בדקו מתי השמש שוקעת והעריכו כמה זמן ייקח לכם להגיע לנקודת העגינה הראשונה (זכרו שאינכם מפליגים לבד, ובלילה הראשון המעגנות הקרובות למרינה נוטות להיות צפופות במיוחד).

5.כדאי להשאיר זמן להסתגלות של הצוות 

מהפעלת שירותים ומקלחות ועד הסתגלות לטלטולי היאכטה, לילה רגוע במרינה יבטיח לצוות שלכם הסתגלות נעימה ורכה לחיים ביאכטה. בנוסף לכך, לעגינה הראשונה עדיף להגיע אחרי שתירגלתם לפחות פעם אחת עגינה פשוטה ורגועה במהלך היום עם קפיצה למים והנאה מהחופשה.
ההצעה שלנו, צאו בכיף בבוקר, עיגנו במפרץ פתוח וקל באור יום וללא לחץ זמן, ובעיקר תרגלו עם הצוות מי עושה מה כדי שהגישה הראשונה לרציף תעבור עם פחות לחץ/תקלות.

6. אל תפספסו בילוי בנמל הבית

העיר של נמל הבית מיוחדת בפני עצמה, ולצאת לבלות בה בערב הראשון זו פתיחה נהדרת לחופשה שלכם.
צאו לשוטט ברחובות, לאכול במסעדה מקומית ולחוות את חיי הלילה, או נצלו את ההזדמנות ללכת לישון מוקדם כדי להתחיל את השבוע רעננים.

שתפו פוסט

אולי יעניין אותך גם

מערכת החשמל ביאכטה yacht-electricity-systems

מערכת החשמל ביאכטה

בחופשת שייט אחד האתגרים המשמעותיים ביותר איתם הסקיפר נדרש להתמודד הוא ניהול צריכת החשמל ביאכטה. צוותים רבים אינם מודעים מספיק

קרא עוד

המדריך המלא שלנו לחופשת שייט בחו"ל

כל מה שצריך לדעת על השכרת יאכטה בחו"ל