איך תשרדו את החופשה ללא ריבים

יש משהו בשהייה המשותפת ביאכטה במהלך חופשת שייט, שמזכיר קצת את סוכות; במשך שבוע יושבים כולם ביחד תחת צילו של הבימיני, אוכלים יחד, מדברים וצוחקים עד השעות הקטנות. כמה נחמד ופסטורלי.
האמנם?
מי מכם לא מכיר את החשש מהיאכטה כסיר לחץ? הצפיפות, היעדר הפרטיות, רגעי הלחץ של העגינות, תקלות בספינה, השוני בהרגלים הקטנים, וסתם האינטנסיביות שבבילוי עם אנשים שאנחנו לא רגילים לבלות איתם צמוד כל כך. כל אלה עשויים לגרור לריבים, מתחים ואי נעימויות.

האם זו סיבה לוותר על חופשת שייט? חלילה וחס.
בדיוק בשביל זה הכנתי לכם את רשימת הטיפים למניעת ריבים עם השותפים לשייט:
💙 חשוב להעז ולפתוח את הנושא מראש, ולקיים שיחת תיאום ציפיות טובה ונינוחה, בה כדאי לתת דגשים על כל הנושאים החשובים וה״נפיצים״, ולהזכיר לכולם להיות רגישים וסבלניים.

💙 השתדלו לעבוד על עצמכם מראש, ולבוא חיוביים ומוכנים לקבל את האנשים כמו שהם, על מגרעותיהם ועל תכונותיהם היפות גם יחד.

💙 כל בן אדם צריך רגע של שקט לעצמו פה ושם. השתדלו לתת ספייס כשצריך, למרות שהמרחב קטן.

💙 היו רגישים לאופי של שותפיכם, לנקודות החולשה שלהם ולצרכיהם. לדוגמא – גם אם אתם מסוג האנשים שקמים בבוקר מלאי מרץ ובא לכם לקשקש, זה לא אומר שכולם כאלה. יש אנשים שחייבים להתעורר בשקט עם עצמם לאט עם הקפה.

💙 כלל אצבע – לא רבים על כסף! כבר יצאתם לחופשה? תהנו ממנה, תפרגנו, אל תספרו כל יורו שאתם מוציאים, ועל אחת כמה וכמה אל תספרו כמה האחרים הוציאו.

💙 בחופשה בכלל, ולא כל שכן בחופשת שייט, כשמגיעים ליבשה – חשוב לדעת להתפצל מהקבוצה. זה לא גורע מהבילוי הקבוצתי, אלא רק תורם לו. זה מאפשר לכל אחד לבחור לעצמו את סוגי הבילוי האולטימטיביים מבחינתו, וגם להתאוורר קצת מהביחד, ולחזור שמחים ורגועים יותר לבילוי הקבוצתי המשותף.

💙 שברו את הקרח עם משחקים מגבשים ומצחיקים, כמו למשל ״פיתקיות״, 21 שאלות, וכדומה.

💙 בנוסף לדינגי, שכרו סאפ או קיאק למניעת תלות של כולם בכולם כדי לרדת לחוף.

💙 שטיפת כלים – נושא כאוב… רוב האנשים שונאים לשטוף כלים, ומה לעשות שכולם אוהבים לאכול ולשתות כל היום, ושאין מדיח ביאכטות? אז אני חלילה לא אומרת לכם לקנות חד״פ (להפך – אני מפצירה בכם שלא לעשות את זה) – אבל תעשו תורנויות, באיזו שיטה שעובדת לכם – כל יום מישהו אחר שוטף כלים, או: מי שבישל לא שוטף, וכדומה.

💙 אם אתם רגישים לרעש – הביאו אתכם אטמי אזניים, שלא תתעצבנו על הנוחרים והמרעישים.

💙 אל תשכחו שעל מנת שהמים ממיכלי הספינה יגיעו אל הברז – המשאבה צריכה לעבוד, והיא מרעישה מאוד. השתדלו לסיים עם המקלחות לפני שכולם הולכים לישון, וחשבו על כל ברז שאתם פותחים כשמישהו בספינה ישן.

💙 כשאתם דורכים על הסיפון מעל קבינה של מישהו – גם אם אתם בטוחים שאתם פוסעים בחרישיות של חתול – שומעים אתכם היטב למטה בקבינה. אם אתם משכימי קום – שימו לב איפה אתם דורכים כשאתם מסתובבים על הסיפון, שלא תדרכו לישנים מעל לראש.

💙 אם כבר הרגיזו אתכם (וזה יקרה…) – הקפידו על סובלנות ואיפוק בתגובות. נשמו עמוק וספרו עד 10 במקום להגיב באימפולסיביות.

💙 השתדלו להביא מעצמכם את ה״אני״ המיטבי שלכם – את זה שצוחק ומצחיק, שעוזר, שלא מתעצבן, שזורם… (ההנאה מובטחת, נסו את זה בבית)