החוויה של שגיא

הכירו את שגיא – בוגר תואר ראשון במדעי הים, סקיפר, מדריך צלילה, וגם לקוח שלי שיצא בקיץ האחרון הוא יצא לראשונה לצ׳רטר ביוון, ושיתף אותנו בחוויה ובקשר שלו לים:
⛵️⛵️⛵️⛵️⛵️⛵️⛵️⛵️⛵️⛵️⛵️⛵️⛵️⛵️
״ קוראים לי שגיא ואני בן 26. אני גר עם בת הזוג שלי במכמורת. שנינו ביולוגיים ימיים ובקרוב עוברים לאילת ללימודי תואר שני ושלישי. אני עובד כמדריך צלילה בפקולטה למדעי הים במכמורת וגם במעגן מכמורת, שם אני מלמד את הסטודנטים צלילה מדעית ומחקרית וגם קצת שייט במגוון כלי השייט שבמעגן.
תמיד אהבתי את הים והייתי בו המון מאז שאני זוכר את עצמי. אני מאוד אוהב טבע ובעלי חיים, והים הוא אחד המקומות בהם אני יכול להיות קרוב לטבע, מבלי שיהיו עוד אנשים, כלי שייט, או ציוויליזציה סביבנו.
הרגעים האהובים עלי בהפלגות הם כשפוגשים בעלי חיים; דולפינים, צבי ים, דגים מעופפים ואפילו ציפורים. אני הכי אוהב להפליג במקומות בהם אני יכול לקפוץ למים עם מסיכת צלילה, לראות טבע יפה ולחוות אותו מקרוב.
בצבא שירתתי בחיל הים וכשהשתחררתי התחלתי להדריך צלילה.
לעולם השייט והמפרשנות נכנסתי ברצינות רק כשהתחלתי ללמוד במכמורת, שם במהלך התואר עברתי קורס סקיפרים. בסוף השנה הראשונה הפלגנו עם המדריכים של המכללה לקפריסין ובסוף השנה השנייה הפלגנו ביוון במפרץ הסארוני והארגולי. מיותר להגיד כמה זה היה כיף. למדתי המון, וכשסיימתי את הלימודים במכמורת עם משיט 60 כבר הרגשתי בטוח ולהוט להפליג בעצמי.
זמן קצר לאחר המבחנים האחרונים טסתי עם בת הזוג שלי וחברים נוספים מהלימודים, כולנו סקיפרים טריים, ליוון. שם שכרנו יאכטה ויצאנו לשבוע של הפלגה באותם המפרצים שהיינו בהם, אבל הפעם באופן עצמאי ולא כחלק מפלוטילה מודרכת. כך בעצם הכרתי את Jackie Ben Zvi מ- SY Boating, שדרכה הזמנו את החופשה.
היה לנו מדהים ומאתגר, היו תקלות אבל הסתדרנו, ולרגע לא הפסקנו להנות. גם התמיכה מג'קי בזמן אמת הועילה לכך 🙂
אמנם לא הפלגתי בהרבה מקומות להשוואה אבל אין ספק שהאיים והמים באזור הזה של יוון יפים ביותר.
אנחנו מקווים להפליג שוב גם בקיץ הבא.