חוויות מפלמה דה מיורקה

ספרד ספרד… עם יין ריוחה, מאכלי ים, טפאסים, חיי לילה, ערים עתיקות, ארכיטקטורה, מפרצים יפים, וחוץ מזה – תמיד כיף לעשות קונקשן בברצלונה לשופינג 💃
🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸🇪🇸
בפלמה דה מיורקה יצא לי לבלות פעמיים, כל פעם רק ליום אחד.
אבל מהקצת שחוויתי – אני מאוד מחכה ליום שאגיע לשם להפלגה של שבוע.
⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️

בביקור הראשון היינו בדרכנו לאיים קנריים, והקדשנו יממה להצטיידות והתארגנות. בבוקר קמתי עם הזריחה ויצאתי להליכה בעיר העתיקה. במקרה היה שם מרתון ענק של 10,000 רצים ורצות. זה היה מראה מרהיב. כשחזרתי לסירה כולם כבר היו ערים ויצאנו לקניות.
🌶 יש ליד המרינה סופרמרקט עצום עם מבחר אדיר של מצרכים טובים וכל כך יותר זולים מהארץ… היה כיף להצטייד שם להפלגה ארוכה.
🍷אח״כ אכלנו צהריים בטאפאס-בר – היה תענוג. אל תפספסו מנה מקומית של פלפלי פדרון חריפים מטוגנים – זה להיט.
🏊‍♀️ השתחררנו מהרציף בצהריים, הספקנו לעצור במפרץ מהמם Cala Comtesa לשחייה קצרה (ובדיקת תחתית הסירה), ומשם המשכנו להפלגת לילה לעבר גיברלטר.
🐬 בלילה הזה זו היתה הפעם הראשונה שזכיתי (ואני באמת מרגישה שזו זכות גדולה) לראות את התופעה המאגית של דולפינים זוהרים! שזה למעשה דולפינים רגילים בהחלט, שוחים ״בתוך״ להקת פלנקטון. אי אפשר לתאר את היופי הזה.

⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️
בביקור השני בפלמה, עשיתי הפלגה יומית.
יצאתי לעבר שמורת הטבע קבררה שמדרום לפלמה – אחד הhigh lights של האיים הבלאריים.
🏝 קבררה היא שמורת טבע יפייפיה ומוגנת היטב שאפשר להגיע אליה רק מהים, עם 18 איים קטנים (חלקם ממש פצפונים) אשר חיים בהם מינים רבים של בעלי חיים ימיים (גם דולפינים וצבי ים), עופות ים, ומינים ייחודיים לאזור כמו הלטאה השחורה.
⚓️ בשמורה אסור להטיל עוגן, וחייבים להקשר לבויה (מצוף המחובר בחבל לעוגן קבוע בקרקע). בכל השמורה ישנן 50 בויות, אשר צבועות בצבעים שונים המסמלים את גודל הספינה אשר רשאית להיקשר אליהם. לכל צבע – תעריף משלו. ניתן (ואף מומלץ) להזמין מקום מראש, בין יומיים ל20 יום לפני התאריך המבוקש. המחירים משתנים ע״פ צבע הבויה, גודל הספינה, והתאריך בשנה, אבל הם מסתכמים בעשרות אירו בודדות ללילה.
🧭 הכניסה לשמורה מוסתרת בין ההרים, ולכן רצוי לסמן ולשמור בGPS את הנ.צ:
39° 09’N, 02° 55’E
🌏 פלמה מציעה מגוון מסלולי שייט, בינהם גם הקפת האי וביקור בכל פינות החמד שהוא מציע, ולמטיבי לכת – הפלגה לאיים השכנים איביזה או מינורקה.
⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️ ⛵️
למידע נוסף על הפלגות בפלמה דה מיורקה, או ביעד אחר – דברו איתי