איך להתכונן להפלגה הראשונה בחו״ל

ההכנה להפלגה ההראשונה שלכם בחו״ל היא בדרך כלל חוויה מרגשת המלווה בהמון סימני שאלה, יש כמה נושאים חשובים שכדאי לקחת בחשבון לפני שמשחררים חבלים ויוצאים לדרך.

  • בחירת היאכטה הנכונה

בחירת הסירה הנכונה היא קריטית. חפשו סירה שמורה ומטופלת היטב, שתהיה נוחה ומתאימה לצרכים שלכם. קחו בחשבון את גודל היאכטה, מספר הקבינות, חדרי השירותים והאיבזור הנוסף כדי להבטיח לכם ולצוות שהות נעימה ומהנה על הסיפון.

  • תכנון המסלול הנכון

תכנון מסלול שיתאים לרצונות והצרכים שלכם דורש תכנון מקדים ויסודי. חשבו מה אתם רוצים לראות ולעשות במהלך החופשה שלכם. קחו בחשבון את מזג האוויר הצפוי, נקודות עצירות שונות בדרך המאפשרות קניית מצרכי מזון, מילוי מים והשלכת אשפה, תכננו את מרחקי ההפלגה בהתאם ובעיקר היו גמישים מספיק כדי להתאים את התוכניות שלכם במידת הצורך.

  • הכירו את מכשירי הניווט והבטיחות

הכרות טובה עם מכשירי הניווט ואביזרי הבטיחות השונים חיונית עבור כל הפלגה. הקדישו את הזמן להיכרות עם ציוד הניווט ביאכטה, תמיד חשוב לוודא שיש ספר חופאות ומפת נייר זמינה לכל מקרה שלא יהיה. חזרו על נהלי בטיחות עם הצוות שלכם, כולל מיקום ואופן השימוש בציוד בטיחות כגון מכשיר הקשר, ערכת עזרה ראשונה, מטפי כיבוי אש, גלגל הצלה ועוד..  וודאו שכל הצוות ידע מה לעשות במקרה חירום.

  • שקלו להיעזר בסקיפר מקצועי.

סקיפר מנוסה יכול לעזור לכם בניווט והמלצות על מסלול ומקומות עגינה, לתת ביטחון וטיפים על תמרונים ולספק עצות חשובות לגבי טכניקות שייט ותנאים מקומיים.

 

לסיכום, תכנון קפדני, תשומת לב לפרטים, ונכונות ללמוד יאפשרו לכם ללמוד ולצבור ניסיון לחופשה הבאה.

עם היאכטה הנכונה, מסלול מתאים ושמירה על כללי הבטיחות, תוכלו ליהנות מהרפתקת שייט בלתי נשכחת עם חברים או משפחה בביטחון ובקלות.