תכנון חופשת שייט עם ילדים

חופשת שייט עם ילדים היא חוויה בלתי נשכחת לכל המשפחה.

כדי שכולם יהנו וישארו עם טעם טוב מהשייט, כל מה שצריך הוא מעט הכנה מוקדמת ותשומת לב לפרטים הקטנים, אז קבלו את 6 הטיפים שלנו לתכנון חופשת השייט המשפחתית הבאה שלכם:

  • בחרו יעד הפלגה מתאים 

ישנם מספר אזורי הפלגה שמתאימים לחופשת שייט עם ילדים. באזורים אלו מזג האוויר נוח והים שקט, מרחקי ההפלגה קצרים, יש מגוון פעילויות מתאימות לילדים וההגעה אליהם היא בטיסה ישירה ונוחה יחסית.

  • בחרו את היאכטה הנכונה

להפלגה משפחתית חשוב לבחור סירה מרווחת, אך גם פשוטה להפעלה ונוחה לתמרון. עבור משפחות עם ילדים קטנים הזקוקים למרחב, קטמרן או מונוהול גדולה יחסית יכולה להיות אפשרות נהדרת.

  • הקפידו על כללי הבטיחות

בטיחות היא תמיד בראש סדר העדיפויות בעת הפלגה, אך בהפלגה עם ילדים היא חשובה במיוחד.

לפני היציאה לים, חשוב מאוד לעשות תיאום ציפיות ברור על מה מותר ומה אסור בזמן הפלגה ובזמן עגינה, לוודא שכולם מכירים נהלי בטיחות בסיסיים כמו לבישת חגורות הצלה, זהירות מחלקים נעים בסירה וירידה במדרגות וכמובן, להקפיד ולהשגיח מקרוב על הילדים כל הזמן.

  • תכננו פעילויות ידידותיות לילדים

למרות שההפלגה היא הרפתקה בפני עצמה, ילדים עשויים להשתעמם אם אין להם עניין נוסף. תכננו הפלגות קצרות יחסית וביניהן פעילויות כיף לילדים כמו שנורקלינג, דיג, שחייה עם מתנפחים או ביקור באטרקציה מקומית. וודאו שיש לכם ספרים, משחקים וצעצועים על הסיפון שייקל עליהם את ההתאקלמות ביאכטה וישמור על עניין אצל הקטנטנים בזמן ההפלגה.

  • תכננו ארוחות קלות שמתאימות לילדים 

ילדים אוהבים חטיפים ובזמן הפלגה בים זה מתגבר משמעותית. כאשר אתם עורכים את הקניות, דאגו לקנות הרבה חטיפים ומצרכים שמתאימים לארוחות קלות לילדים. אל תשכחו להביא שפע של קרם הגנה, כובעים וציוד הגנה משמש.

  • שלבו את הילדים בתכנון ובהפעלת היאכטה

כדאי לשלב את הילדים בתכנון מסלול ההפלגה והפעילויות, פתחו איתם מפה של אזור ההפלגה, התחשבו בבקשות שלהם לפעילויות כיף שונות והראו להם תמונות של היאכטה עליה אתם עומדים להפליג . ילדים בוגרים יכולים לעזור בניווט ותפעול הסירה, זה יקל עליכם בהפלגה, ישמור עליהם מעורבים ונרגשים מהטיול, ובעיקר יעזור להם לפתח מיומנויות חשובות ותחושת ערך עצמי.

לסיכום,

הפלגה ביאכטה עם הילדים יכולה להיות חוויה מופלאה ובלתי נשכחת. עם תכנון נכון והכנה טובה, תוכלו ליהנות משייט בטוח, מהנה ובלתי נשכח לכל המשפחה.