סרט שייט מעולה-En Soliatire

יש לי זוג חברים חמודים וחרוצים; הוא הייטקיסט, היא רופאה בהתמחות, ויש להם ילד קטן. בתוך העומס הפסיכי הם מקפידים לטפח זוגיות למופת ולהביא בייביסיטר פעם בשבוע כדי לצאת לדייט.
אנחנו לעומת זאת, יוצאים לדייט פעמיים בשנה בקושי, ואכשהו גם כשאנחנו עושים את זה, זה קשור בצורה כזו או אחרת לעבודה שלנו. ככה זה כשעובדים במה שאוהבים ☺️
אז באחד הדייטים האחרונים שלנו, הרחקנו עד לסינמטק בחיפה, כי שמענו ששם מציגים את הסרט הצרפתי: En Solitaire / Turning Tide.
🎥🎥🎥🎥🎥🎥🎥🎥🎥🎥
עלילת הסרט מתרחשת במסגרת תחרות השייט הקשה ביותר בעולם לשייטים בודדים – שייט סביב העולם ללא סיוע – רק משיט בודד וספינתו (THE VENDE GLOBE).
גיבור הסרט הוא יאן קרמדק, שייט ותיק ומנוסה. הוא מצטרף לתחרות ברגע האחרון בתור מחליף לשייט אחר שנפצע בתאונת אופניים.
במהלך התחרות, בהתקרבו לאזור האיים הקנריים, פוגעת ספינתו במכשול צף ואחד ההגאים נסדק.
יאן מחליט לעצור לבצע תיקונים במפרץ נידח באזור LANZAROTE, אך במהלך התיקונים מתגנב לספינתו נוסע סמוי – נער אפריקאי המחפש דרך להגיע לצרפת לקבלת טיפול רפואי.
הנער לא מודע לכך שבטעות הצטרף לתחרות שייט סביב העולם.
הנוסע הסמוי מתגלה בלב ים לאחר מספר ימים, ובכך מאלץ את יאן לקבל החלטה ערכית קשה;
האם לדווח ולהיות מודח מהתחרות, או להסתיר את הנער עד שתימצא הזדמנות להוריד אותו בדרך? יאן מתלבט אך מחליט לא לדווח על התקרית, ולהמשיך בכל הכוח בתחרות.
בקרבת כף התקווה הטובה בדרום אפריקה, נקלעת הספינה לסופה עזה. במהלכה יאן נענה לקריאת מצוקה ונחלץ לעזרתה של שייטת שמשתתפת בתחרות, אשר ספינתה התהפכה.
לאחר החילוץ הוא חושף בפניה את הימצאותו של הנער בספינה. וגם היא בוחרת לשמור את סודו.
יאן ממשיך בתחרות תוך שמירה על עיקרון השייט הבודד ואינו מאפשר לנער לעזור בשום צורה. את ההמשך אני מקווה שתגלו בעצמכם, אבל רק אספר שהסרט מציג אדם שהוא גם שייט למופת, וגם אצילי והגון מהמעלה הראשונה.
כשייטת, שיצא לה קצת להתחרות, אני אישית מאוד התחברתי לסרט והתרגשתי עד דמעות.