טיפים לשייט נהרות

כמו שהבטחתי לכם, חזרתי מחופשת שייט הנהרות הראשונה שלי עם המון מסקנות, ואני שמחה לחלוק אותן אתכם היום, לכבוד יום ההולדת שלי 🎉🎉🎉
💦 אריזה – חשוב להקפיד על אריזה לפי צ׳קליסט. אנחנו לא לקחנו מטליות לחות לניקוי הרצפה והתבאסנו על זה. היה מאוד לא נוח לנקות את הסירה.
💦 קניות מצרכים – בכל עיירה ניתן לעשות השלמת קניות, אבל כדאי לעשות קנייה גדולה יחסית בתחילת השבוע למצרכים הכבדים כמו מים לשתייה (הבקבוקים הגדולים זולים ואקולוגיים יותר).
💦 הסעות – על מנת לחסוך זמן המתנה מיותר, ועלויות גבוהות, מומלץ לתכנן ולהזמין מראש את ההסעות משדה״ת למרינה וחזרה. במיוחד כשמדובר בקבוצה גדולה שלא נכנסת במונית אחת.
שימו לב – UBER מתאים רק לערים גדולות. אל תבנו על זה.
💦 אטרקציות – תכננו את כמות ואת אופי האטרקציות בדרך בהתאם להרכב ואופי הקבוצה. קניית כרטיסים אונליין מראש יכולה ליצור נקודות עוגן, לטוב או לרע.
💦 תדרוך הצוות – יקל על החופשה כולה. תדרכו את אנשי הצוות על הליך קבלת הסירה, הפעלת לוקים, שימוש בגוגל מפס, עקרונות תמרון בסיסיים (גלישה בניוטרל, מרחק בלימה ארוך, היגוי אחורי, אינרציה) קשר ברווז, קשר הצלה, עקרונות החיים בסירה (12 וולט, משמעת מים, שימוש בשירותים, נחיצות עזרת הצוות בתמרונים, בטיחות בסיסית כמו ערנות לכלי שייט, אקסטרה זהירות בסולם ובמדרגות, זהירות מסיפון רטוב, וכדומה)
💦 ארוחות – להכין אוכל בסירה זה כיף וזול משמעותית מלאכול בחוץ (וגם לרוב בריא יותר ופחות משמין)
💦 מסלול השייט – אם יש אפשרות בחירה – בחרו מסלול one way, ולא מסלול מעגלי. כך לא תצטרכו לחזור באותו מסלול, ותחדשו לעצמכם את כל הנופים וכל החוויות מדי יום.
‏💦 הליך צ׳ק אין – קבלת הסירה מחברת ההשכרה הרגישה קצת חפיף… זה ממש כאילו זורקים אותך למים שתלמד לצוף, ובתנאים הפשוטים של שייט נהרות – זה עובד 🙂 אל תצפו לקורס סקיפרים מזורז…
‏💦 קומו מוקדם! נחמד יותר להפליג מוקדם בבוקר, במיוחד בסופ״שים וחגים, כדי להקדים את העומס (שווה לבדוק מראש אם יש חגים מקומיים)
‏💦 תכנון מסלול – כדאי להכין תכנית מסלול כללית מראש אבל לשפר אותה תוך כדי תנועה, ולהתאים אותה לקבוצה, תוך למידה מתמדת של העדפותיה וצרכיה. לפני תכנון המסלול שווה לבדוק אם יש אטרקציות מעניינות באיזור בזמן ההפלגה, כמו פסטיבלי מוזיקה וכדומה.
💦 אופניים – מומלץ לשכור אופניים אבל לא להגזים במס׳ הזוגות (לנו לא יצא כמעט לנצל אותן לטיולים לצערנו, אבל הן כן שירתו אותנו לקניות אוכל בדרך)
‏💦 ילדים – כל ילד קטן צריך מבוגר שיעסיק אותו. צריך לדאוג למשחקים, ליצירה ולתעסוקה לקטנים, ולהקפיד איתם על בטיחות בעיקר בזמן תמרונים. והכי חשוב – תמיד להגדיר ולדעת בוודאות מי אחראי על הילד בכל רגע נתון.
‏💦 נהר התמזה – המסלול בנהר התמזה באנגליה הוא ידידותי מאוד, נעים ומובן. האנשים נחמדים, יש שפה משותפת, תנאי השייט בנהר נוחים, יש המון אטרקציות זמינות לילדים, וגם ההגעה לשם נוחה. בנוסף – אנגליה היתה פחות יקרה ממה שציפינו. (הסופרמרקטים ממש זולים, וגם המסעדות בסדר גמור. יצאנו עם חשבון של כ-150 ליש״ט לארוחת ערב של 6 מבוגרים ו3 ילדים כולל יין/בירות)
‏💦 מזג האוויר באוגוסט היה מצוין! הילדים נהנו עם בגדי ים בבריכות. כמובן שתמיד יכול לרדת גשם, וכדאי לדאוג לחלפ"ס או מעילי גשם קלים גם בקיץ.
💦 ביום האחרון צריך לרדת מהסירה בשעות הבוקר, אז אם יש באותו יום טיסה רק בשעות הערב – אני אישית ממליצה להוסיף עוד יום לחופשה, לקחת לילה במלון ברגוע, ולהנות מעוד עיירה.