חציית האטלנטי- איך יצאנו להפליג מעבר לאופק

את ירח הדבש שלנו לא בילינו בריזורט מפנק במלדיביים, וגם לא בסופ״ש רומנטי בפריז, אלא בהפלגה ארוכה מפלמה דה מיורקה, דרך גיברלטר, האיים הקנריים, חציית האוקיינוס האטלנטי, והדובדבן שבקצפת – איי סיינט וינסנט והגרנדינס בקריביים.
למה החלטנו לצאת לירח דבש כל כך לא שגרתי?
למעשה, ההחלטה לצאת לחציית אוקיינוס קדמה להחלטה שלנו להתחתן, ואפילו זירזה אותה אפשר להגיד..
שנינו חלמנו לחצות את האוקיינוס ״יום אחד״, כשנרגיש שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו לצאת לחופש ארוך כל כך מהעבודה. שנינו היינו שכירים אז, והגענו למסקנה שירח דבש יכול להיות אחלה ״תירוץ״ לבקש חופש ארוך. אז פשוט החלטנו להתחתן, וללכת על זה.
ההפלגה חולקה לשלושה מקטעים שונים, עם שלושה צוותים שונים, על גבי שלוש ספינות שונות:
⛵️ השלב הראשון: להגיע לאיים הקנריים ⛵️
שכרנו יאכטה בכיוון אחד, מפלמה דה מיורקה לטנריף בקנריים, למשך 3 שבועות. חברת ההשכרה היתה צריכה להעביר חלק מהצי מהים התיכון לאיים הקנריים, ולכן הם הציעו הפלגת ONE WAY במחיר מציאה. בחרנו לצאת בהרכב מיוחד… כולם חשבו שהשתגענו: אבא שלי, ההורים של רועי, אח של רועי ואנחנו. היו חששות מן הסתם, אני לא יכולה להגיד שזה לא קצת מלחיץ, אבל היה מושלם.
⛵️ השלב השני – החצייה ⛵️
נפרדנו מהמשפחה שחזרו לארץ בטיסה, והצטרפנו כאנשי צוות לשלושה ניו זילנדיים – ג׳ון, וויל ורוס. ג׳ון, הבעלים של הספינה, החליט להוציא אותה לחציית האטלנטי, מהאיים הקנריים ועד ברבדוס. ההפלגה נמשכה 17 יום ושעה (אבל מי סופר).
⛵️ השלב השלישי – ירח דבש באיים הקריביים ⛵️
לא תכננו מראש כמה זמן נהיה בקריביים, ולא הזמנו מראש כרטיס טיסה חזרה. למעשה – לא ממש תכננו שום דבר. ברגע שהגענו התחברנו לאינטרנט והתחלנו לסגור תכנית. בחרנו באזור סנט לוצ׳יה-סנט וינסנט והגרנדינס. מצאתי און-ליין חברה מקומית שהשכירה לנו מונוהל 32 פיט לשבועיים ב3,000 דולר כולל כל התוספות. ההפלגה נמשכה שבועיים והיתה מושלמת.
על המסלול ועל איזור ההפלגה הסופר-מומלץ הזה, אספר לכם בפוסט אחר.